Yapılan birinci incelemede Toprak’ın kendisini montuyla ağaca asarak hayatına son verdiği saptandı. Akşam saatlerinde Sarıcalar Mahallesi’nin yakınlarında tarlada çalışan bir kişi, ağaçta asılı bir ceset görerek durumu polise haber verdi.
İhbar üzerine hadise yerine Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları sevk edildi. Gruplar, tanınmayacak hale gelen ve iskelete dönen cesedin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.
Cesedin üzerinde, yaklaşık 2 aydır kayıp olan ve ailesinin her yerde aradığı Kenan Toprak’a ilişkin kimlik bulundu. Toprak’ın cansız vücudu, hadise yerine gelen Cumhuriyet Savcısının incelemesinin akabinde itfaiye grupları tarafından ağacın kolları kesilerek indirildi.
Fabrika işçisi Kenan Toprak’ın cesedi kesin vefat sebebinin belirlenmesi için cenaze aracıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Isimli Tıp Anabilim Kısmı Başkanlığı’na götürüldü.
Yapılan birinci incelemede Toprak’ın kendisini montuyla ağaca asarak intihar ettiği belirlendi.
Milliyet