Vaka, saat 15.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi, Gaziakdemir Mahallesi, 6’ncı Ferah Sokak’ta meydana geldi. Geçen günlerde Sercan A. ile eşi Başak A., ortasında şimdi bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Bunun üzerine Başak A., 1 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak babasının meskenine gitti. Konuşmak için eşinin yanına giden Sercan A. ile Başak A. ortasında tekrar tartışma çıktı. Tartışmanın kısa müddette büyüyerek hengameye dönüşmesi üzerine Sercan A., arabadaki av tüfeğini alarak tekrar konuta çıktı. Başak A.’ya av tüfeğiyle bir el ateş açan Sercan A., 1 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak hadise yerinden kaçtı.
Komşuların ihbarı üzerine hadise yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Başak A., hadise yerindeki birinci müdahalesinin akabinde Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Başak A.’nın, durumunun iyi olduğu bildirildi. Polis grupları, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.
Milliyet