Hadise, Ali Paşa Mahallesi Zafer Meydanı’nda meydana geldi. Bir banka şubesinin önünde duran üzeri koli bandı ile bantlanmış kutuyu gören bankanın güvenlik vazifelisi, kutunun etrafını şeritle çevirerek, polise haber verdi. İhbar üzerine hadise yerine çok sayıda polis takımı sevk edildi. Polis, etrafta geniş güvenlik tedbiri alıp, araç ve yaya trafiğini durdurdu.
Özel kıyafetlerini giyen bomba imha uzmanı, kutuyu fünye ile patlatacağı sırada kutuyu düşüren kurye koşarak hadise yerine geldi. Kurye, kutuyu taşıdığı el arabasından düşürdüğünü fark ettiğini söyledi. Polis, kuryenin elindeki müşteri listesi ile kutu üzerindeki ismi karşılaştırdıktan sonra kutuyu açtı. Kutudan şahsî bakım eserleri çıktı.
Kutu, kuryeye teslim edildikten sonra yol yine araç ve yaya trafiğine açıldı.
Milliyet